Praca / Zdrowie · 11 września 2019

Opiekun medyczny - dobry zawód

Opiekun medyczny – dobry zawód

Ostania aktualizacja 18 października 2022

Opiekun medyczny – dobry zawód – dzisiejszej dobie często słyszymy, że społeczeństwo coraz szybciej się starzeje. Nie oznacza to bynajmniej, tego, że proces starzenia nabrał rozpędu, ale ma to związek z wieloma czynnikami. Mała w stosunku do lat poprzednich dzietność oraz późny wiek usamodzielniania się młodych, przyczynia się do wzrostu liczby osób starszych w społeczeństwie.

Opiekun medyczny - dobry zawód

Opiekun medyczny – dobry zawód

Opiekun medyczny jest dziś niezwykle popularnym zawodem, ponieważ bogate, starzejące się społeczeństwo potrzebuje wykwalifikowanych pracowników do stałej opieki nad seniorem. Szkoła policealna, która kształci w zawodzie opiekun medyczny jest skierowana do osób, które nie poradziły sobie na maturze, bądź nie dostały się na wymarzone studia. Do takiej placówki kształcącej opiekunów zgłaszają się też osoby w średnim i dojrzałym wieku. Motywowane jest to zazwyczaj korzystną ofertą pracy za granicą, lub chęcią poszerzenia wiedzy w zakresie pielęgnacji i opieki aby adekwatnie zająć się niedołężnym członkiem rodziny. Dobry zawód w dzisiejszych czasach niekoniecznie oznacza tytuł profesora czy magistra. Opiekun medyczny, który posiada umiejętności, wiedzę i praktykę, może zarobić bardzo duże pieniądze, jeśli nie w Polsce, to z pewnością poza granicami kraju.

Szkoła policealna, kształci opiekunów nie tylko na podstawie suchych wykładów, ale też praktyk. Przyszli opiekunowie mają do dyspozycji manekiny, na których ćwiczą oraz odbywają praktyki w pobliskich szpitalach czy DPS-ach. Opiekun medyczny to dobry zawód pod warunkiem, że ma się pewne predyspozycje. Pokonanie obrzydzenia, czy niesmaku, podczas wykonywania czynności higienicznych pacjenta, są tutaj kluczowe.

Seniorzy zmagają się z mnóstwem problemów, czasem potrzebny jest silny opiekun medyczny, który pacjenta umie posadzić na wózek, usadzi pod prysznicem, czy zmieni pościel pod leżącym. Mimo wszystkich tych trudności wiele osób decyduje się związać z tą profesją. Szkoła policealna jest wówczas dobrym pomysłem na ugruntowanie wiedzy i dająca szansę na dobry zawód jakim jest z całą pewnością opiekun medyczny.

Planując edukację możemy znaleźć wśród ofert nieodpłatną placówkę, gdzie zajęcia odbywają się w weekendy. Takie rozwiązanie umożliwi nam jednoczesną naukę oraz pracę.

Ten post dostępny jest także w języku: angielski francuski niemiecki włoski szwedzki duński