Wnętrza · 18 czerwca 2020

Czy płytki drewnopodobne to dobry pomysł?

Czy płytki drewnopodobne to dobry pomysł?

Ostania aktualizacja 16 marca 2023

Czy płytki drewnopodobne to dobry pomysł? W naszych domach liczy się piękno, estetyka i funkcjonalność. Zależy nam na nieprzeciętnym designie, bo dobrze wiemy, że mieszkanie to nasza wizytówka, a nawet symbol statusu. Szukamy więc takich elementów aranżacyjnych, które będą dobrze wpisywały się w ogólne trendy i nawiązywały do naszego wyczucia stylu. Niektóre osoby poświęcają naprawdę dużo czasu na to, aby stworzyć w mieszkaniu idealne warunki.

Dobre płytki podłogowe

Czy płytki drewnopodobne to dobry pomysł?

Czy płytki drewnopodobne to dobry pomysł?

Duże znaczenie ma to, jaką wybierzemy podłogę do naszego domu. To właśnie ona jest istotną bazą i determinuje to, jak będzie wyglądało całe wnętrze, dlatego właśnie wiele osób stawia na coś zupełnie ponadczasowego. Często chcemy, aby w naszym mieszkaniu cała podłoga była wykonana z jednego rodzaju materiału. Mogą być to deski podłogowe, które są niezwykle trwałe, jednak niektóre osoby zniechęcają się ich wysoką ceną. Zazwyczaj w domu mamy dużą powierzchnię podłogi, dlatego koszt zakupu desek będzie naprawdę spory. Interesująco wyglądają również płytki jednak jeżeli nie wybierzemy odpowiednich kafli to mogą one stworzyć wrażenie surowości. Będą więc dobrym wyborem do łazienki i kuchni, ale nie do salonu i sypialni. Zupełnie inaczej może być jeśli wybierzemy płytki drewnopodobne. Co to oznacza?

To klasyczne płytki, które są trwałe i niezawodne, ale ich struktura dobrze imituje drewno. Widoczne zagłębienia i rowki bardzo ocieplają wnętrze sprawiając, że raz na zawsze możemy zapomnieć o zbyt surowym i zimnym wystroju. Gdzie znaleźć takie płytki drewnopodobne i czym się sugerować przy zakupie? https://ceramixplytki.pl

Praktyczne podłoga – płytki drewnopodobne

Przede wszystkim musimy ustalić jaki kształt i wielkość będą najlepsze. Optymalnym wyborem są podłużne kafle, które będą dobrze naśladować klasyczną drewnianą deskę. Często również szukamy jasnej kolorystyki, która wprowadzi do naszego domu transparentność. Zazwyczaj zależy nam na praktycznych elementach aranżacyjnych, ponieważ ułatwiają naszą codzienność. Wiele osób przekonało się, że jasne płytki łatwo utrzymać w czystości, a kurz nie jest na nich tak widoczny, jak na ciemnych konsumentach. Bardzo efektownie może wyglądać wykończenie w postaci wysokich listew przypodłogowych.

Dobre płytki drewnopodobne to najczęściej wybór do wnętrza, ale czasem sprawdzą się również na tarasie czy balkonie. Jeżeli zastanawiamy się właśnie jak zaprojektować nasz taras to przede wszystkim musimy się zastanowić, czy zależy nam na tym, aby był on odrębną częścią mieszkania czy raczej ma być to optyczne przedłużenie salonu. Jeżeli chcemy, aby balkon od pokoju dziennego dzieliło tylko przeszklenie w postaci okna tarasowego to warto wybrać płytki podłogowe w identycznym odcieniu. Dzięki temu uzyskamy wizualnie większe pomieszczenie, do którego będzie wpadało mnóstwo słońca.

Estetyka domowego wnętrza

Nasze domy i mieszkania to bez wątpienia miejsca, w których możemy wykazać się wielką kreatywnością. To odzwierciedlenie naszej inwencji i wyczucia stylu, dlatego właśnie nie szczędzimy starań ani środków, aby wyposażyć nasze mieszkania gustownie i z klasą. Mamy wtedy prawdziwą przyjemność z przebywania w domu. Kiedy coś nam nie odpowiada, zazwyczaj szukamy możliwości do zmiany. Czasami oznacza to generalny remont, któremu towarzyszy pewne napięcie i sporo stresu. Jeżeli jednak wszystko dobrze zaplanujemy i zorganizujemy, możemy przekonać się, że zmiany i metamorfozy wcale nie muszą być wielkim wyzwaniem. Dobrze jest szukać rozwiązań, które będą funkcjonalne przez całe lata. Zyskujemy wtedy wnętrze uniwersalne, w którym możemy od czasu do czasu coś zmienić, ale mamy pewność, że wszystko do siebie będzie dobrze pasowało. Jeżeli wybieramy klasykę i stawiamy na tradycyjne rozwiązania, łatwiej nam dopasować intrygujące oraz oryginalne dodatki. Bez nich wnętrze wyglądałoby pusto, nie miałoby wyrazu. Często chcemy też w naszym domu wyeksponować to, co stanowi naszą pasję. Mogą być to bogate kolekcje płyt, książek. Czasem są to liczne grafiki i obrazy, które zdradzają nasze zainteresowanie sztuką.

Uniwersalne rozwiązanie

Zanim jednak urządzimy wnętrze w każdym szczególe to musimy zadbać o to, aby zrealizować priorytety czyli wybrać odpowiednią podłogę i kolor ścian. Następnie należy wybrać odpowiednią zabudowę kuchenną i meble. Płytki drewnopodobne to strzał w dziesiątkę dla wszystkich osób, które chcą połączyć elegancję i funkcjonalność https://ceramixplytki.pl/10-drewnopodobne. Są łatwe w utrzymaniu czystości i nie wymagają czasochłonnej pielęgnacji. Będą wyglądały imponująco przez wiele lat. Sprawdzą się zarówno w korytarzach, przedpokojach, w łazienkach, pokojach dziecięcych, w salonie i kuchni. Jeżeli nie mamy pomysłu, możemy poszukać inspiracji w sieci. Asortyment sklepów internetowych często staje się dla nas źródłem pomysłów. Znajdź więc to, co będzie świetnie korespondowało z Twoim wyczuciem stylu i pozwala czuć się w domu idealnie, bo przecież to pod własnym dachem spędzamy najwięcej czasu. Chcemy więc zapewnić tu sobie maksymalnie przyjazne warunki. Niezależnie więc od tego czy mamy przestronny dom, czy niewielkie mieszkanie, możemy zadbać o to, aby nasza codzienność była w pełni satysfakcjonująca, a przemyślana estetyka to istotny czynnik.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl