Wnętrza · 28 czerwca 2021

Jaki materac do łóżka wybrać?

Jaki materac do łóżka wybrać?

Ostania aktualizacja 17 października 2022

Jaki materac do łóżka wybrać? Spanie jak dziecko, kiedy nie jest się dzieckiem, nie jest łatwe. I nie musimy podkreślać, jak ważny jest dobry sen. Jeśli chcesz być produktywny następnego dnia, jeśli chcesz być pełen energii i czuć się dobrze – potrzebujesz wystarczająco dużo snu. Jeśli masz odpowiedni materac, będziesz mógł spać dobrze każdej nocy. A jeśli chcesz go kupić, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim rozpoczniesz przygodę zwaną – zakupy. Abyś nie był rozczarowany, kiedy wrócisz do domu i odpoczniesz na swoim nowym materacu, przygotowaliśmy kilka świetnych wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniego materaca, który spełni wszystkie Twoje potrzeby.

Określ swój budżet

Zanim wyruszysz na zakupy, musisz określić swój budżet. Musisz znać swój dokładny budżet i wiedzieć, ile chcesz wydać przy zakupie nowego materaca, a cena zazwyczaj determinuje jakość. Nigdy nie decyduj się na tańszą opcję. Wiemy, że materace mogą być czasami trochę drogie ale wysoka cena jest tego warta. Jeśli chcesz poczuć się zrelaksowany i zapomnieć, jak to jest być zmęczonym, powinieneś zainwestować w dobry materac. Zawsze są sposoby, aby zaoszczędzić i nie myśl, że musisz kupić najdroższy materac. Zawsze dobrze jest poczekać na wyprzedaże, zrobić zakupy na Black Friday, lub podobne wydarzenia.

Znajdź styl, który najlepiej pasuje do Ciebie i Twoich potrzeb

Jaki materac do łóżka wybrać?

Jaki materac do łóżka wybrać?

Ważne jest, abyś czuł się komfortowo, kiedy używasz swojego łóżka. A komfort zależy od wielu czynników. Niektóre z nich to materiał, rodzaj i rozmiar materaca. Na rynku dostępne są różne modele, a kiedy zaczynasz poszukiwania, możesz czuć się nieco przytłoczony. Najłatwiejszym sposobem jest skorzystanie z czyjejś rady i kupienie czegoś, co polecili.  Oczywiście, musisz przetestować towar zanim go kupisz. Aby szczerze wiedzieć, który materac będzie dla Ciebie odpowiedni i spełni wszystkie Twoje potrzeby, musisz go przetestować. Jeśli chodzi o materiał i styl, możesz wybierać spośród tradycyjnych materacy z cewką, materacy z pianki memory, a nawet materacy hybrydowych. Tradycyjne materace cewkowe są bardzo trwałe i doskonale nadają się do gorącego klimatu, ponieważ zapewniają doskonałe chłodzenie. Tradycyjne materace są również idealne dla osób o większej wadze.

Pomyśl o swojej pozycji do spania

Tak, to jest ważne, jest kluczowe, nawet jeśli Ci się wydaje, że tak nie jest. Każdy śpi inaczej i ma różne specyficzne pozycje do spania. Aby znaleźć odpowiedni typ dla siebie, ważne jest, aby pomyśleć o preferowanej pozycji spania. W zależności od tego wybierzesz stosowną twardość. Jeśli lubisz spać na plecach, powinieneś kupić dużo twardszy materac z dobrym podparciem. Zbyt miękki materac może powodować bóle pleców, a nikt nie chce odczuwać bólu przez cały dzień. Poziom twardości powinien wynosić około 7 lub 8. Dla osób śpiących na boku idealnym zakupem będzie materac, który jest nieco bardziej miękki. Poziom twardości powinien wynosić od 3 do 6, czyli średnio miękki. Jeśli śpisz na brzuchu, musisz mieć równomierne rozłożenie ciężaru ciała na całej powierzchni. Oznacza to, że jeśli jest zbyt miękki, będziesz odczuwać ból pleców. I tak jak w przypadku osób, które lubią spać na plecach, najlepiej byłoby znaleźć twardszy materac. Poziom twardości powinien wynosić od 5 do 7, czyli od średniego do średnio twardego. 

Pomyśl także o swojej wadze

Możesz wierzyć lub nie, ale wiele rzeczy zależy od Twojej wagi, a nawet typu budowy ciała. Dlatego przy wyborze poziomu twardości materaca warto połączyć pozycję, w jakiej śpisz, z Twoją wagą. Jeśli nie ważysz więcej niż 70 kilogramów, możesz kupić materac o średnim poziomie twardości od 5 do 6. A jeśli ważysz ponad 70 kilogramy, możesz wybrać standardową twardość, która wynosi około 5-7. Jeśli ważysz około 90 kilogramów lub więcej, powinieneś wybrać twardszą i grubszą opcję, ponieważ będzie Cię ona znacznie wspierać. Ale nie martw się, ponieważ te materace są również miękkie. 

Który sklep najlepszy?

Jeśli nie wiesz, gdzie zrobić zakupy i czy powinieneś iść do sklepu, czy kupić materac online, postaramy się pomóc Ci podjąć decyzję. Zakładając, że wiesz, czego chcesz i jaki materac jest dla Ciebie idealny, kupuj online. Ważne jest również, aby kupować w wiarygodnych sklepach, które mają najlepsze recenzje. Zawsze wygodniej jest robić zakupy online w zaciszu własnego domu. Ale jeśli nie wiesz, czego chcesz i chciałbyś zobaczyć i wypróbować różne rodzaje, zawsze idź do sklepu. Kiedy kupujesz w sklepie, zawsze masz więcej opcji i różnorodność materacy. Najlepszą opcją dla zakupów w rzeczywistym sklepie jest to, że większość z nich ma możliwość usunięcia tego, który masz teraz. Zakup materaca to odpowiedzialna decyzja, od której zależy jakość Twojego snu. Ponadto warto zadbać o kręgosłup, gdyż niewłaściwie dobrany materac może powodować bóle i inne problemy. Materac to z pewnością inwestycja w przyszłość, dlatego warto się nad tym zastanowić. Przed zakupem można zasięgnąć rady eksperta, który z pewnością dobierze odpowiedni materac dla Ciebie – biorąc pod uwagę Twoje preferencje.