Usługi / Technologia · 29 listopada 2021

Przesiewacz wibracyjny - rodzaje, na co zwrócić uwagę wybierając urządzenie?

Przesiewacz wibracyjny – rodzaje, na co zwrócić uwagę wybierając urządzenie?

Ostania aktualizacja 11 kwietnia 2023

Przesiewacz wibracyjny – rodzaje, na co zwrócić uwagę wybierając urządzenie? Przesiewacze wibracyjne są to urządzenia wykorzystywane do przesiewania wszelakiego typu surowców w postaci sypkiej, jak i frakcjonowania. Rozwiązanie to często stosuje napędy bezwładnościowe. Dostępne są przesiewacze jedno czy wielopokładowe, otwarte lub zamykane specjalnymi pokrywami. Modele jednopokładowe oddzielają dane materiały na 2 frakcje, a wielopokładowe sprawdzają się do rozdzielania materiałów sypkich i ziarnistych na różne frakcje. Za ich pomocą możemy odseparować wszelkiej maści zanieczyszczenia od właściwego produktu.

Przesiewacze wibracyjne- rodzaje

Na rynku znajdziemy wiele różnych przesiewaczy wibracyjnych o odmiennych zastosowaniach. Niektóre modele zajmują się przesiewaniem tylko materiałów drobno czy średnio ziarnistych, inne natomiast oddzielają wodę od surowców sypkich. Znajdziemy także te służące do przesiewania na mokro. Poszczególne typu urządzeń różnią się swoimi funkcjami, jak i przeznaczeniem. Inny model posłuży do pracy z materiałami sypkimi, a inni doskonale sprawdzi się przy odwadnianiu produktów. Aby urządzenie spełniało wszystkie nasze wymagania, należy wziąć pod uwagę sposób jego zastosowania. Dobrze dobrany model będzie działał bez zarzutów i jakichkolwiek problemów nawet przez dłuższy czas. Przesiewacze wibracyjne dostępne na rynku różnią się również swoją ceną. Bardziej zaawansowane modele, które są wykonane z wysokiej jakości tworzywa, będą oczywiście droższe. Dobry przesiewacz wibracyjny powinien zapewnić wydajną i sprawną pracę, dzięki której można znacząco obniżyć koszty swojej działalności. Na rynku jest ich niezliczona ilość, a więc każdy znajdzie dla siebie najlepsze rozwiązania, które będzie mieściło się w wyznaczonym budżecie.

Proces działania przesiewacza wibracyjnego

Proces przesiania materiały przez to urządzenie dzieli się na 3 etapy.Etap 1- przesiewany materiał przepływa do specjalnej komory, po czym dochodzi w niej do równomiernego rozłożenia surowca na górnym sicie do przesiewania, przez działanie siły odśrodkowej.Etap 2- polega na przesiewaniu mniejszych części materiały przez specjalne otwory kalibracyjne, które następnie przesuwają materiał na niższe komory urządzenia.Etap 3- w ostatnim etapie dochodzi do powtórnego przesiania materiałów, które powstały w wyniku działania przesiewacza wibracyjnego, zlokalizowanych na dole. Na końcu zaczyna działać jeszcze drobniejsze sito.

Na co zwrócić uwagę wybierając przesiewacz wibracyjny?

Przesiewacz wibracyjny - rodzaje, na co zwrócić uwagę wybierając urządzenie?

Przesiewacz wibracyjny – rodzaje, na co zwrócić uwagę wybierając urządzenie?

Wybór odpowiedniego urządzenia wcale nie jest prosty. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na markę producenta. Najlepiej wybrać produkt od sprawdzonej, zaufanej i renomowanej firmy. Przed wyborem dobrze jest zapoznać się z opiniami jej klientów. Doświadczony producent przesiewaczy wibracyjny pomoże nam w wyborze optymalnego rozwiązania. Co ważne, fachowcy w tej branży zapewniają usługi na najwyższym poziomie. Warto postawić na firmę https://plcontroll.com/automatyzacja-procesow-produkcyjnych/ o stabilnej pozycji na rynku. Niezbędne jest też zweryfikowanie takich kwestii jak wystawione recenzje czy obecność w branży.Kolejną kwestią, na jaką trzeba zwrócić uwagę, jest perfekcyjne dopasowanie do potrzeb naszego zakładu produkcyjnego. Jeśli chcemy zakupić elementy do przesiewania konkretnego składnika, to właśnie pod niego musi zostać dopasowane urządzenie. Musimy się więc do wiedzieć, czy dany przesiewacz wibracyjny sprawdzi się w przesiewaniu tego materiału. Należy także określić niezbędne parametry techniczne dotyczące wydajności sprzętu. Nie bez znaczenia jest również jego rozmiar. W przypadku niewielkiej ilości wolnej przestrzeni trzeba zdecydować się na sprzęt o małych wymiarach. Duży przesiewacz wibracyjny w takim wypadku nie spełni swojego zadania, gdyż utrudni poruszanie się w dany pomieszczeniu, a przy tym obniży bezpieczeństwo. Zwróćmy również uwagę na ilość generowanego hałasu przez urządzenia. Jest to wbrew pozorom bardzo ważny parametr i oczywiście im urządzenie pracuje ciszej, tym lepiej.

Cichy sprzęt zapewnia wyższy komfort jego użytkowania i przebywania pracowników przedsiębiorstwa w jego otoczeniu. Ważny jest także poziom dotyczący pobory energii elektrycznej. Czasem lepszym rozwiązaniem okazuje się zakup przesiewacza wibracyjnego w nieco wyższej cenie, o ile jest on bardziej energooszczędny. Eksploatacja takiego sprzętu okazuje się wtedy tańsza, aniżeli mniejszego modelu, który pobiera dużą ilość energii elektrycznej. W każdym przedsiębiorstwie redukcja kosztów jest niezwykle ważną kwestią. Istotna jest także sama konstrukcja urządzenia. Powinna być wytrzymała i solidna. Często przesiewacze wibracyjne muszą działać w bardzo wymagających warunkach. Muszą więc być odporne na działanie wielu niekorzystnych często czynników. Należy też uwzględnić jakość danych podzespołów. Wszystkie komponenty powinny być wykonane z wysokiej jakości materiału, przez co przesiewacz będzie pracował na odpowiednich obrotach. Przesiewacze wibracyjne to wydajne i niezwykle pomocne urządzenia będące na wyposażeniu wielu przedsiębiorstw. Dzięki nim możliwa jest praca ze sporą ilością materiału. Znajdują one zastosowane w przemyśle wydobywczym, hutniczym, przy przetwarzaniu odpadów budowlanych, jak i w budowie i naprawie dróg.

plcontroll – automatyzacja w przemyśle
plac Kilińskiego 3
71-414 Szczecin
720884319
www.plcontroll.com
Aircon filtry przemysłowe
Woźniaka 28
40-389 Katowice
322022079
airconfilters.pl

Poliplex tworzywa konstrukcyjne
Krakowska 87
40-391 Katowice
322505048
www.poliplex.com.pl
Siplex tworzywa konstrukcyjne
Krakowska 87
40-391 Katowice
883133031
www.silplex.pl