Zdrowie / Usługi · 15 kwietnia 2021

Co niszczy ozonowanie?

Co niszczy ozonowanie?

Po co przeprowadzać ozonowanie biur? Zapobiega to przenoszeniu wirusa przez meble. Ozon dezynfekuje wszystko, czego dotykają pracownicy i goście: podłokietniki krzeseł, blaty, sprzęt biurowy i ekspres do kawy. Usuwa również nieprzyjemne zapachy i odświeża powietrze, dzięki czemu uzyskiwana jest także dezynfekcja biur. Czas i sposób ozonowania zależy od kubatury pomieszczenia, wydajności ozonatorów, temperatury i wilgotności powietrza oraz trybu pracy wentylacji nawiewnej.

Jakie są zalety ozonowania pomieszczeń?

Ozonowanie to przyjazna dla środowiska technologia oczyszczania powietrza i powierzchni oparta na zastosowaniu ozonu – silnego utleniacza. W naturze gaz ten powstaje z tlenu zawartego w powietrzu pod wpływem naturalnej elektryczności. Na przykład podczas burzy. Dlatego w wyniku ozonowania pomieszczenia https://ozonus.pl/ozonowanie-praga, pracownicy biurowi czy magazynowi zawsze czują się świeżo, łatwiej im oddychać, a stan zdrowia znacznie się poprawia.

Dlaczego warto zastosować ozonowanie?

  • Ozon skutecznie zwalcza bakterie, wirusy (w tym: grypy i koronawirusa), pleśń, grzyby i pasożytnicze pierwotniaki
  • Gaz przenika do wszystkich szczelin i najdalszych zakamarków
  • Resztkowy ozon rozkłada się na tlen bez tworzenia toksycznych produktów rozkładu.

Co niszczy ozonowanie? Ozon to trójtlen, który zabija każdy niebezpieczny mikroorganizm i jest dużo silniejszy od chloru. Formy mikroorganizmów odpornych na ozon nie mogą powstać, ponieważ gaz ten utlenia ściany komórkowe i cytoplazmę. Kończy się to mechanicznym zniszczeniem komórki. Po dezynfekcji ozonem nie pojawiają się żadne szkodliwe związki i zapachy. Ozon ma bardzo cenną właściwość samodegradacji, po zakończeniu zabiegu zamienia się z powrotem w tlen. To uniemożliwia przedawkowanie ozonu.

Jakie zastosowanie ma ozonowanie biur?

Prewencyjna dezynfekcja biur jest wskazana podczas zaostrzeń infekcji wirusowych. Ponadto procedura eliminuje roztocza, co jest bardzo wskazane w celu złagodzenia stanu alergików i astmatyków. Pracownicy firm zajmujących się ozonowaniem pomieszczeń https://ozonus.pl/ozonowanie-ochota, nie przestawiają rzeczy w biurze, nie używają detergentów, które mogą zepsuć powierzchnię. Wszystko, co było w pokojach biurowych, pozostanie takie same, minimum ingerencji w pracę firmy. Pracownik firmy zainstaluje w biurze eliminator zapachów – ozonizator powietrza i poprosi personel o opuszczenie pomieszczenia na 1-2 godziny. Wydajność ozonatora dobierana jest na podstawie stosunku: 1 g / h wydajności ozonu na 25 metrów sześciennych kubatury pomieszczenia. Po zakończeniu zabiegu należy otworzyć drzwi i okna oraz wietrzyć pomieszczenie przez 20-60 minut. Ozonowanie klimatyzowanych biur oprócz oczyszczania powietrza i niszczenia wirusów, neutralizuje negatywne działanie klimatyzatorów, w których brudnych filtrach namnażają się szkodliwe mikroorganizmy, zarodniki infekcji grzybiczych, pleśni itp.

Czy należy przeprowadzać ozonowanie magazynów?

Dezynfekcja i dezodoryzacja magazynów to zniszczenie drobnoustrojów, wirusów, bakterii. Ozonowanie magazynów postacią gazową jest skutecznym, wygodnym i niezawodnym sposobem ich sterylizacji i dezodoryzacji. Stężenia ozonu w powietrzu rzędu 10 mg / l przy krótkich czasach ekspozycji wystarczają do całkowitej inaktywacji bakterii i wirusów w powietrzu i na powierzchni żywności oraz całkowitego wyeliminowania zapachu jełczenia. Ozonowanie magazynów https://ozonus.pl/ozonowanie-rembertow pod nieobecność ludzi pozwala znacznie poprawić wygląd produktów bez dodatkowej obróbki i dodawania konserwantów.

Ozon ma najsilniejsze właściwości utleniające, rozkłada toksyczne zanieczyszczenia na proste, bezpieczne związki, dezynfekując w ten sposób powietrze. W ciągu kilku sekund ozon przenika do wszystkich szczelin i trudno dostępnych miejsc i niszczy cząsteczki niepożądanego zapachu, szkodliwych chemikaliów, zarazków i bakterii, wirusów, pleśni, owadów i gryzoni. Co jest bardzo ważne w pomieszczeniach magazynowych, w których przechowywane są zarówno produkty spożywcze, chemiczne, budowlane itd. Ozon nie szkodzi człowiekowi, a wręcz przeciwnie ma pozytywny wpływ na organizm: poprawia przepływ krwi, przyspiesza metabolizm, detoksykację i ogólny wzrost odporności.

Co zniszczy ozonowanie?

Salmonellozę, czyli zakaźną chorobą wywoływaną przez bakterie z rodziny Salmonella, która charakteryzuje się różnorodnymi objawami: od bezobjawowego przenoszenia do ciężkich postaci septycznych. W większości przypadków salmonelloza występuje z dominującym uszkodzeniem przewodu pokarmowego (zapalenie żołądka i jelit, zapalenie okrężnicy).
Pod względem działania bakteriobójczego ozonowanie pomieszczeń https://ozonus.pl/ozonowanie-targowek przewyższa efekt promieniowania ultrafioletowego. Bakteriobójczy efekt napromieniania kwarcem przez 60 minut jest identyczny z bakteriobójczym efektem ozonowania przez 3 minuty. Ponadto, w przeciwieństwie do promieniowania ultrafioletowego, ozon ma wysoką zdolność penetracji i całkowicie niszczy wszystkie znane ludzkości wirusy, w tym: wirus Ebola, gronkowiec złocisty, cholera, tyfus, czerwonka, dżuma, wykazuje działanie bakteriobójcze na florę Gram-dodatnią, E. Coli, gronkowce naskórkowe. Ponadto, w przeciwieństwie do innych metod dezynfekcji powietrza, ozonowanie pomieszczeń eliminuje nieprzyjemne zapachy.

Ten post dostępny jest także w języku: holenderski