Zdrowie · 22 kwietnia 2021

terapia uzależnień

Terapia uzależnień

Terapia uzależnień – wiadomości z sieci.

  • Dopalacze rodzaje  – Są znane pod wieloma nazwami, mają różne kształty, kolory, a przede wszystkim skład i działanie. Istnieją od połowy lat 80. XX wieku i od tamtej pory cały czas są modyfikowane. Co więcej, są niezwykle niebezpieczne i mają bardzo negatywne działanie. Ze względu na swój skład chemiczny są szalenie uzależniające. Mowa o dopalaczach, które mogą występować pod różnymi postaciami.
  • Jak rozpoznać uzależnienie od komputera?   Komputery są dziś używane do wszystkiego – od pracy i nauki, przez rozrywkę, aż po załatwianie spraw urzędowych. Nic więc dziwnego, że coraz popularniejsze staje się uzależnienie od tego typu urządzeń. W kilka chwil możemy uciec do innego, wirtualnego świata, poznawać nowych ludzi, przebywać w innej rzeczywistości za pośrednictwem gier komputerowych.
  • Objawy przepicia wszywki – Uzależnienie od alkoholu to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób. Całkowite wyjście z niej jest niemożliwe, jednak można wytrwać w abstynencji, do czego zwykle potrzebna jest profesjonalna opieka, połączona ze wsparciem bliskich osób.
  • Objawy uzależnienia od leków  – Uzależnienie od leków, inaczej lekomania, to nałóg podobny do narkomanii czy alkoholizmu. Może mieć bardzo duży, negatywny wpływ na zdrowie, gdyż substancje zawarte w przyjmowanych medykamentach wchodzą w interakcję z procesami życiowymi.