Moda / Uroda · 30 stycznia 2019

Starzenie się tatuażu

Starzenie się tatuażu

Ostania aktualizacja 20 stycznia 2023

Starzenie się tatuażu – czy zastanawiałeś się, jak tatuaże będą wyglądać za 10,20,30 lub 40 lat? Starzeją się, tak jak reszta naszego ciała. Jednak istnieją sposoby na to, aby tatuaże były trwałe.

Czynniki wpływające na trwałość tatuażu

Starzenie się tatuażu

Starzenie się tatuażu

Jeśli chcesz zrobić długotrwały tatuaż, zwróć uwagę na jakość atramentu. Niezwykle ważne jest, aby znaleźć profesjonalnego i doświadczonego tatuatora z studio tatoo Lucky Seven. Wykona tatuaż, który będzie wyglądał wspaniale od dnia, w którym zostanie wykonany aż do śmierci. To nie znaczy, że nie będzie potrzebował poprawki co jakiś czas, jeśli chcemy by cały czas wyglądał rewelacyjnie. Nawet najbardziej doświadczony tatuażysta nie może w magiczny sposób wyeliminować takich problemów, jak blaknięcie w wyniku ekspozycji na słońce i regeneracji komórek. Pierwszemu jeszcze można zapobiec, ale drugie jest faktem.

Każdego dnia tysiące komórek w naszym ciele umiera, a zastępują je nowe i świeże. Na powierzchni skóry, zwanej naskórkiem, komórki umierają i znikają w szybkim tempie. Na szczęście tusz do tatuażu nie jest wstrzykiwany do naskórka. Wnika dalej, do drugiej warstwy skóry, zwanej skórą właściwą. Oczywiście jeśli skorzystałeś z usług profesjonalnego tatuatora.

Początkujący może popełnić błąd polegający na tym, że atrament nie wstrzykuje głęboko pod powierzchnię skóry. W takim przypadku tatuaż może szybko zniknąć. Z czasem tatuaż będzie blaknąć. Dlatego warto o odświeżaniu co jakiś czas. Jeśli ochronę tatuażu przed słońcem, masz pełną kontrolę. Zdecydowanie zaleca się unikanie ekspozycji na słońce zaraz po zrobieniu tatuażu. Przede wszystkim unikajmy opalania przez 2-4 tygodni, podczas gojenia się skóry. Pamiętaj też o właściwej ochronie przeciwsłonecznej. Zastosuj krem przeciwsłoneczny z wysokim współczynnikiem SPF. W ten sposób skutecznie ochronisz się przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Umiejscowienie tatuażu

Wraz z wiekiem niektóre części ciała są bardziej podatne na zmiany rozmiaru niż inne. Na przykład wielu mężczyzn po pewnym czasie może mieć większy brzuch i ramiona. Natomiast u kobiet dodatkowe kilogramy mogą odkładać się na piersiach, pośladkach, udach i brzuchu. Oczywiście możesz przytyć w dowolnym miejscu, ale tamte miejsca musisz wziąć w pierwszej kolejności pod uwagę. Pamiętaj o tym, gdy chcesz zrobić tatuaż https://www.ain.edu.pl/jak-zalozyc-studio-tatuazu/.

Wiele kobiet uważa, że seksownie wygląda tatuaż na piersiach lub biodrach. Powinny unikać zrobienia tatuażu na brzuchu. Nie będzie wyglądał seksownie, szczególnie po porodzie. Najbezpieczniejsza będzie szyja, górna część klatki piersiowej, przedramiona, palce, plecy, łydki, kostki i stopy. Są to obszary najbardziej odporne na rozciągnięcie, nawet wtedy, gdy przytyjesz.

Dla mężczyzn szyja, przedramiona, dłonie, klatka piersiowa, plecy, nogi i stopy są względnie bezpiecznymi obszarami. Jeśli jednak podnosisz ciężary, unikaj robienia tatuażu na klatce piersiowej, ramionach i nogach. Jednym z obszarów, których powinny unikać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, jest dolna część ramienia. Pomijając fakt, że jest to niezwykle bolesne miejsce do wytatuowania, może wiotczeć wraz z wiekiem.
Na koniec pamiętaj, aby unikać tatuaży w miejscach, gdzie występuje regularne tarcie. Innymi słowy, unikaj tatuaży między palcami u rąk i nóg, w zgięciach łokci, pod pachami i kolanami i między udami. Bez względu na wiek, pielęgnacja tatuaży w takich miejscach będzie niezwykle trudna. Będziesz się musiał liczyć z wielokrotnymi poprawkami.

Tatuaże zakrywające

Najlepszy sposób na zamaskowanie obecnego tatuażu uzależniony jest od kilku czynników. Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na kolory w oryginalnym tatuażu i jak bardzo jest stary/wyblakły. Musisz też zwrócić uwagę na to, co przedstawia obecny tatuaż i czy jakiekolwiek inne cechy mogą zostać. Profesjonalny tatuator może zakryć stary, czarny tatuaż. Nie jest to jednak łatwe. Musi umiejętnie mieszać i cieniować. Powinien zwracać uwagę na szczegóły i głębię kolorów. Dlatego poświęć czas na to, aby znaleźć profesjonalistę, który specjalizuje się w tatuażach zakrywających. Musisz wybrać odpowiedni projekt i liczyć się z modyfikacjami, które pozwolą całkowicie zasłonić stary tatuaż. Im bardziej złożony jest tatuaż pod względem szczegółów i bogatego cieniowania, który chcesz ukryć, tym głębszy i trwalszy musi być nowy tatuaż. Głębokie fioletowe, niebieskie, zielone i inne ciemne, chłodne kolory z dużą ilością czarnego cieniowania najlepiej zasłaniają stary tatuaż, szczególnie wtedy, gdy oryginalny projekt był ciemny. Dlatego cieplejsze kolory są mniej skuteczne w zasłonięciu starego tatuażu.

Nowy projekt musi być większy od starego tatuażu. Kształt nowego wzoru i sposób jego nachylenia w stosunku do poprzedniego będzie odgrywał istotną rolę. Nie zdziw się, jeśli tatuator sugeruje, aby nowy projekt był dwa razy większy od oryginału. Profesjonalista może też zasugerować kilka sesji laserowe usuwanie tatuażu, zanim go pokryje nowym. Zależy to od wieku starego tatuażu i od tego, jak ciemne są kolory tuszu w oryginalnym projekcie. Zwróć uwagę na złożoność projektu. Przygotuj się na 1-3 sesje korekty po wykonaniu nowego tatuażu.

Ten post dostępny jest także w języku: angielski francuski niemiecki włoski szwedzki duński