Zdrowie · 1 lipca 2021

Pieluchomajtki dla dorosłych - wskazówki

Pieluchomajtki dla dorosłych – wskazówki

Ostania aktualizacja 17 października 2022

Pieluchomajtki dla dorosłych – wskazówki – nietrzymanie moczu to problem, który dotyka wiele osób w różnym wieku. Według raportów WHO to jeden z poważnych problemów, który dotyczy prawie 10% ludzi. To sprawia, że problemy z pęcherzem należą do najważniejszych, z jakimi boryka się współczesne społeczeństwo Zachodnie. Niestety, pomimo akcji uświadamiających, wciąż wiele osób nie chce się przyznać do swoich problemów, ani udać się do specjalisty. Nietrzymanie moczu uważane jest za wstydliwą dolegliwość, która powinna być ukrywana. A brak podjęcia szybkich działań może doprowadzić do rozwinięcia się poważniejszej choroby.

Gdy okazuje się, że mamy problem z trzymaniem moczu, nawet w nieznacznym stopniu, dobrze jest od razu zapatrzeć się w odpowiedni produkt higieniczny, który zapewni nam komfort w codziennym funkcjonowaniu.

Pieluchomajtki dla dorosłych – zdrowie

Na rynku mamy do wyboru różne rodzaje pieluchomajtek dla dorosłych. Wśród nich znajdziemy produkty przeznaczone dla osób aktywnych fizycznie, z większymi lub mniejszymi problemami z trzymaniem moczu lub przeznaczone dla osób, które ze względu na stan zdrowia nie mogą opuścić łóżka. Różne rodzaje pieluchomajtek dla dorosłych posiadają różne dodatkowe zabezpieczenia, takie jak specjalne warstwy materiału, które zabezpieczają boki krocza, aby podczas poruszania mocz nie wyciekł.

Pieluchomajtki dla dorosłych - wskazówki

Pieluchomajtki dla dorosłych – wskazówki

Praktycznie wszystkie modele pieluchomajtek pochłaniają nieprzyjemny zapach, co zimniejsza uczucie dyskomfortu. Inne rodzaje pieluchomajtek posiadają specjalne warstwy chłonne, które od razu oddzielają mocz od skóry, aby zabezpieczyć ją przed podrażnieniami czy odparzeniami. Warto zaznaczyć, że mocz osadzony na skórze ma na nią wyjątkowo negatywny wpływ, dlatego właśnie, w przypadku problemów z utrzymaniem moczu tak ważna jest szczególna dbałość o higienę.

W przypadku pieluchomajtek dla dorosłych, przeznaczonych dla osób leżących w łóżku, posiadają one dodatkowe kontrolery, która pozwalają na sprawdzenie, kiedy należy wymienić pieluchę na świeżą. Stanowi to duże ułatwienie dla osób, które w warunkach domowych opiekują się starszymi osobami lub osobami po wypadkach.
Zastosowanie pieluchomajtek dla dorosłych dobrze wpływa na zdrowie chorego i ułatwia zachowanie czystości. Oczywiście, również ma wpływ na znaczną poprawę samopoczucia i komfortu noszącego, który nie musi się przejmować samym problemem i może się skupić na kolejnych etapach leczenia.

Pieluchomajtki dla dorosłych – wygoda

Pieluchomajtki dla dorosłych zostały tak zaprojektowane, aby były jak najprostsze w użyciu. Bardzo łatwo się je zakłada i jeszcze łatwiej zdejmuje (poprzez oderwanie szwów bocznych). Nie trzeba ich zdejmować przez nogi, co jest wyjątkowo trudne, jeśli mamy do czynienia z osobą niemogącą się poruszać. W przypadku osoby, która doznała urazu czy złamania nóg albo miednicy, ciągłe podnoszenie ciała podczas zdejmowania bielizny, może przyczynić się do wydłużenia procesu rehabilitacji. Dodatkowo łatwe ściąganie pieluchomajtek rozwiązuje problem ewentualnych zabrudzeń ciała czy pościeli.

Obecnie sprzedawane pieluchomajtki dla dorosłych znacząco się różnią od tych, które stosowane były w dawnych czasach. Obecnie pieluchomajtki są o wiele mniejsze, cieńsze i łatwo je ukryć pod ubraniem. Sprawia to, że osoby aktywne nie muszą się przejmować tym, że ktoś zobaczy, że z nich korzystają. Dzięki temu osoby zmagające się z nietrzymaniem moczu nie muszą rezygnować ze spotkań towarzyskich czy aktywności sportowej.
Pieluchomajtki dla dorosłych są produkowane z materiałów dobrej jakości, które nie powodują alergii i są w pełni przewiewne, co podnosi komfort ich noszenia. W przypadku osoby o wrażliwej skórze, warto zasięgną porady farmaceuty lub lekarza w celu dobrania odpowiedniego modelu.

Pieluchomajtki dla dorosłych – czym się kierować przy wyborze?

Wybór odpowiednich pieluchomajtek jest trudny, ponieważ aby były najskuteczniejsze, muszą być dobrze dobrane do kształtu ciała. Obecnie na rynku istnieje kilkanaście różnych modeli i rozmiarów, które dedykowane są osobom o różnej budowie ciała, płci czy rodzajowi problemów z nietrzymaniem moczu.
Podczas wybierania rozmiaru, należy zmierzyć obwód bioder, talii oraz ud i na tej podstawie wybrać odpowiedni model. Warto wspomnieć, że różni producenci stosują różne oznaczenia, dlatego też zawsze powinniśmy sprawdzać wielkość.

Pieluchomajtki dla dorosłych – cena

W aptekach czy sklepach medycznych mamy szeroki wybór pieluchomajtek dla dorosłych, które możemy kupić zarówno w paczkach różnej wielkości, jak i na sztuki, co jest wygodne, jeśli nasze problemy z nietrzymaniem moczu nie będą trwały długo, ponieważ zostały spowodowane, np. poprzez stosowane leki. Gdy wybieramy konkretne pieluchomajtki, powinniśmy kierować się ceną za sztukę. W ten sposób najłatwiej oszacujemy, która oferta jest najlepsza. Niektóre pieluchomajtki kosztują 3 zł, inne zaledwie 50 gr. Najwięcej zapłacimy za pieluchomajtki na noc, ponieważ posiadają one dodatkowe zabezpieczenia.