Nieruchomości · 23 września 2019

Co warto wiedzieć przed zakupem nowego mieszkania w Warszawie?

Własne cztery kąty to coś, co kojarzy się ze stabilnością finansową i ogólnym bezpieczeństwem. Nic więc dziwnego, że ogromną popularnością cieszą się kredyty na mieszkania lub/i gromadzenie oszczędności (również przez osoby dopiero wchodzące w dorosłość) na kupno własnego lokum. Ale nawet, jeśli zgromadzimy już dostateczne środki, czeka nas sporo poważnych decyzji do podjęcia. Jedną z nich jest wybór dzielnicy. Lokalizacja często bowiem wpływa nie tylko na bezpieczeństwo, ale też codzienny komfort życia, wyrażający się np. w dobrych połączeniach komunikacyjnych i łatwą dostępnością do różnorodnych usług. W dzisiejszym tekście przeanalizujemy kilka dzielnic w stolicy i zastanowimy się, gdzie warto kupić nowe mieszkania w Warszawie https://cordiapolska.pl/warszawa/nowe-mieszkania-bemowo/.

 

Gdzie zapłacimy najwięcej za nowe mieszkanie w Warszawie?

Jak łatwo się domyślić, najwyższe ceny za metr kwadratowy spotkamy w Śródmieściu – średnio koszt jest wyższy o 1/3 niż w innych dzielnicach Warszawy. Zalety takiego położenia lokalu można mnożyć i zaliczają się do nich m.in. bliskość do urzędów, banków, restauracji, placówek kulturalnych, dobre połączenie niemal z każdą częścią miasta oraz, co dla wielu osób również jest bardzo ważne, możliwość pełnego doświadczania i odczuwania życia stolicy – tętna malowniczych kamienic i nowoczesnych wieżowców. Za ekskluzywne dzielnice (a więc tym samym jedne z najdroższych) uznaje się też Żoliborz, Mokotów, Wolę i Wilanów. Nazwa pierwszej dzielnicy pochodzi od francuskiego Joli Bord i oznacza “piękny brzeg”. Właśnie to piękno często podkreślane jest przez fanów Żoliborza – zielone skwery zapraszają do spacerów, a spokój i ciszę tu panującą doceni każda osoba, która ma dość zgiełku centrum, ale której, jednocześnie, zależy na dobrym dojeździe do Śródmieścia. Wilanów z kolei często doceniany jest w rankingach za bezpieczeństwo, harmonijną zabudowę oraz dobrą komunikację i świetnie rozwiniętą ofertę gastronomiczną i kulturalną. Za metr kwadratowy sporo zapłacimy również na Woli i Mokotowie; zwłaszcza ta druga dzielnica cieszy się wśród mieszkańców Warszawy dobrą opinią i jest uważana za lokalizację o wysokim prestiżu. Wiele osób, nie posiadające wystarczającego kapitału na zakup nowego mieszkania w Warszawie w droższych dzielnicach, decyduje się na mieszkania położone w większej odległości od Centrum.

Nowe mieszkania Warszawa – gdzie za metr kwadratowy zapłacimy najmniej?

Dzielnice, w których mieszkania są najtańsze, to Targówek, Białołęka, Wawer, Rembertów i Wesoła. Zwłaszcza w Białołęce i na Targówku nie brakuje tańszych mieszkań – nowoczesna deweloperka oferuje sporo opcji dostępnych również dla osób niedysponujących bardzo dużym kapitałem. Z tego powodu często te lokalizacje wybierają młodzi dorośli, poszukujący pierwszego mieszkania, dla których komunikacja nie jest problemem. Takie nowe mieszkania w Warszawie kuszą nie tylko ceną – dzięki nowej linii metra dojazd do bardziej odległych rejonów stolicy staje się dużo łatwiejszy. Wawer z kolei to największa dzielnica warszawska, posiadająca ogromny potencjał. Deweloperzy przychylnym okiem spojrzeli na nią po roku 2012 (to wtedy zbudowano ogromny kolektor, który rozwiązał problem braku kanalizacji w tych rejonach). Również w tych oddalonych od centrum miejscach największy wpływ na cenę konkretnego lokalu ma jego standard, odległość od metra, a nawet to, jak wysoko znajduje się mieszkanie – te położone na parterze w wielu przypadkach są tańsze, niż mieszkania na najwyższych piętrach (wpływa na to nie tylko widok, ale też poziom nasłonecznienia).

Zobacz również:

 

Jak wybrać dobrego dewelopera?

Nowe mieszkanie Warszawa? Jeśli już zdecydowaliśmy o lokalizacji, przyszedł czas na wybór dewelopera https://cordiapolska.pl/kontakt/. Na kupno mieszkania przeznaczamy często całe oszczędności życia. Warto więc przeprowadzić rzetelny research, zanim zdecydujemy się na konkretną firmę. Po pierwsze, dobrze zdawać sobie sprawę, że mamy prawo zapoznać się z kapitałem danej spółki, jej ewentualnymi zaległościami i wierzytelnościami. Wystarczy postarać się o odpis z KRS. Rzetelny deweloper powinien na naszą prośbę udostępnić nam plan zagospodarowania danej przestrzeni. Wybierając firmę warto sprawdzić również ewentualne programy rabatowe, dzięki którym za niższą cenę uda się nam wyposażyć i wykończyć mieszkanie. Niezależnie od tego, na jakiego dewelopera się zdecydujemy, koniecznie sprawdźmy treść ustawy deweloperskiej. Dzięki temu zyskamy wiedzę na temat tego, w jakim stopniu jesteśmy chronieni prawem oraz dowiemy się, w jaki sposób finansowana jest inwestycja i co dokładnie dzieje się z naszymi pieniędzmi.

Kupno nowego mieszkania w Warszawie wiąże się nie tylko z szeregiem formalności, ale też z własnym researchem. Obejmuje on lokalizację, porównanie cen oraz wybór dewelopera. Zacząć jednak powinniśmy od jasnego sprecyzowania swoich potrzeb i skorygowania ich o budżet, którym dysponujemy. Takie ustalenie priorytetów i skonfrontowanie ich z naszymi możliwościami finansowymi zdecydowanie ułatwi nam podejmowanie dalszych decyzji oraz oszczędzi niepotrzebnego stresu.

Ten post dostępny jest także w języku: angielski francuski niemiecki włoski szwedzki duński portugalski, Portugalia