Hobby · 29 marca 2020

legowisko dla psa

Optymalne legowiska dla psów ze zdrowymi miejscami do leżenia

Świetny design nie musi być wygodny. W przypadku łóżek dla psów, poduszek dla psów i mat dla psów wypełnienie jest nie do pobicia standardem dla prawdziwej jakości. Poliester, płatki wykonane z konwencjonalnej pianki, kulki z włókien lub kulki z polistyrenu (tak zwane kulki EPS) są często stosowane do niedrogich produktów.

legowisko dla psaAle jeśli chodzi o jakość wypełnienia, materiały te nie radzą sobie szczególnie dobrze pod względem stabilności kształtu, bezszelestności, trwałości, a przede wszystkim wsparcia. Wypełnienie wykonane z lateksu lub wody jest uważane za znacznie wyższej jakości. Łagodzą one znacznie ciało zwierzęcia podczas snu. Lateks zawsze wraca do swojego pierwotnego kształtu i dlatego jest bardzo trwały.

Łóżka wodne są również bardziej stabilne, niż się często uważa: są one jednak ogrzewane energią elektryczną – i nie wszyscy właściciele psów lubią tę alternatywę.

Pianka ortopedyczna

Legowiska dla ortopedów stają się coraz bardziej akceptowane. Tutaj producent łóżek dla psów DoggyBed był pionierem i zdobył duże doświadczenie w przetwarzaniu:

Materiał ten (pianka lepkosprężysta) jest cichy podczas leżenia, oddychający, stabilny wymiarowo, ma wysokie podparcie i ma działanie zmniejszające ciśnienie. Łączy wszystkie zalety zdrowego leżenia.

Pianka, zwana również „pianką z pamięcią”, jest wykorzystywana do produkcji materacy, a także zapewnia spokojny sen ludziom, ponieważ dostosowuje się do kształtu ciała.

Piana GEL o neutralnej temperaturze

Nowością jest zastosowanie pianki GEL do leżących powierzchni.
Różnica w stosunku do ortopedycznych łóżek dla psów z pianką visco polega na termoelastyczności. Pianka Visco staje się twardsza na zimno.

Piana żelowa jest jednak neutralna temperaturowo. Nawet w niższych temperaturach materiał zachowuje wysoki stopień adaptacji i szybszą siłę przywracającą niż pianka wiskozowa.

Pianka żelowa z otwartymi porami jest również szczególnie oddychająca. Reguluje temperaturę ciała i zapobiega silnemu poceniu się. W obszarze leżenia nie może gromadzić się ciepło. Jest również regulujący wilgoć i wyjątkowo oddychający.

Pianki oferowane przez DoggyBed – Manufaktur są również certyfikowane zgodnie z Öko-Tex-100. Tylko najlepsze na dobry sen!

Producent łóżek dla psa DoggyBed z Lünen / NRW rozwija, produkuje i sprzedaje ortopedyczne legowiska, maty i poduszki dla psów od 2007 roku. Dzięki specjalnemu wypełnieniu wykonanemu z lepkosprężystej pianki odciążają kości, mięśnie i stawy: Zapewnia to bezbolesny sen – nawet w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów, otyłości oraz dysplazji stawów biodrowych i łokciowych.

Wszystkie przedmioty są ręcznie robione w Niemczech i wykonane z certyfikowanych materiałów, sprawdzane wcześniej przez weterynarzy i dokładnie testowane.

Ponadto DoggyBed oferuje łóżka wodne dla psów od 2008 roku, a miejsca medyczne dla kotów – od 2011 roku. Możliwe są również produkty na zamówienie w specjalnych rozmiarach.

Kontakt :
DoggyBed i CatBed
Uwe Holler
Schützenstrasse 32–34
44534 Lunen
02306-206743
02306-979311