Hobby · 29 marca 2020

Optymalne legowiska dla psów ze zdrowymi miejscami do leżenia

Optymalne legowiska dla psów ze zdrowymi miejscami do leżenia

Ostania aktualizacja 18 października 2022

Optymalne legowiska dla psów ze zdrowymi miejscami do leżenia – świetny design nie musi być wygodny. W przypadku łóżek dla psów, poduszek dla psów i mat dla psów wypełnienie jest nie do pobicia standardem dla prawdziwej jakości. Poliester, płatki wykonane z konwencjonalnej pianki, kulki z włókien lub kulki z polistyrenu (tak zwane kulki EPS) są często stosowane do niedrogich produktów.

Optymalne legowiska dla psów ze zdrowymi miejscami do leżenia

Optymalne legowiska dla psów ze zdrowymi miejscami do leżenia

Ale jeśli chodzi o jakość wypełnienia, materiały te nie radzą sobie szczególnie dobrze pod względem stabilności kształtu, bezszelestności, trwałości, a przede wszystkim wsparcia. Wypełnienie wykonane z lateksu lub wody jest uważane za znacznie wyższej jakości. Łagodzą one znacznie ciało zwierzęcia podczas snu. Lateks zawsze wraca do swojego pierwotnego kształtu i dlatego jest bardzo trwały.

Łóżka wodne są również bardziej stabilne, niż się często uważa: są one jednak ogrzewane energią elektryczną – i nie wszyscy właściciele psów lubią tę alternatywę.

Pianka ortopedyczna

Legowiska dla ortopedów stają się coraz bardziej akceptowane. Tutaj producent łóżek dla psów DoggyBed był pionierem i zdobył duże doświadczenie w przetwarzaniu:

Materiał ten (pianka lepkosprężysta) jest cichy podczas leżenia, oddychający, stabilny wymiarowo, ma wysokie podparcie i ma działanie zmniejszające ciśnienie. Łączy wszystkie zalety zdrowego leżenia.

Pianka, zwana również „pianką z pamięcią”, jest wykorzystywana do produkcji materacy, a także zapewnia spokojny sen ludziom, ponieważ dostosowuje się do kształtu ciała.

Piana GEL o neutralnej temperaturze

Nowością jest zastosowanie pianki GEL do leżących powierzchni.
Różnica w stosunku do ortopedycznych łóżek dla psów z pianką visco polega na termoelastyczności. Pianka Visco staje się twardsza na zimno.

Piana żelowa jest jednak neutralna temperaturowo. Nawet w niższych temperaturach materiał zachowuje wysoki stopień adaptacji i szybszą siłę przywracającą niż pianka wiskozowa.

Pianka żelowa z otwartymi porami jest również szczególnie oddychająca. Reguluje temperaturę ciała i zapobiega silnemu poceniu się. W obszarze leżenia nie może gromadzić się ciepło. Jest również regulujący wilgoć i wyjątkowo oddychający.

Pianki oferowane przez DoggyBed – Manufaktur są również certyfikowane zgodnie z Öko-Tex-100. Tylko najlepsze na dobry sen!

Producent łóżek dla psa DoggyBed z Lünen / NRW rozwija, produkuje i sprzedaje ortopedyczne legowiska, maty i poduszki dla psów od 2007 roku. Dzięki specjalnemu wypełnieniu wykonanemu z lepkosprężystej pianki odciążają kości, mięśnie i stawy: Zapewnia to bezbolesny sen – nawet w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów, otyłości oraz dysplazji stawów biodrowych i łokciowych.

Wszystkie przedmioty są ręcznie robione w Niemczech i wykonane z certyfikowanych materiałów, sprawdzane wcześniej przez weterynarzy i dokładnie testowane.

Ponadto DoggyBed oferuje łóżka wodne dla psów od 2008 roku, a miejsca medyczne dla kotów – od 2011 roku. Możliwe są również produkty na zamówienie w specjalnych rozmiarach.

Kontakt :
DoggyBed i CatBed
Uwe Holler
Schützenstrasse 32–34
44534 Lunen
02306-206743
02306-979311