Usługi · 15 lutego 2020

pranie wykładzin Warszawa

Najlepsze sposoby na pranie wykładzin biurowych

Ostania aktualizacja 13 kwietnia 2023

Najlepsze sposoby na pranie wykładzin biurowych. Pranie wykładzin i dywanów to obowiązek. Niektóre osoby sądzą, iż pranie wykładzin i dywanów jest niepotrzebne, ponieważ “nie widać plam”. To bardzo błędne myślenie. Wiele zabrudzeń jest po prostu niewidocznych dla ludzkiego oka. Dywany oraz wykładziny, które przez wiele lat nie były prane, mogą być bardzo trudne do wyczyszczenia po tak długim okresie. Z tego względu pranie wykładzin i dywanów najlepiej jest przeprowadzać jak najczęściej, aby mieć pewność, iż będą one zawsze odpowiednio czyste. Oto najlepsze sposoby na pranie wykładzin i dywanów w warunkach domowych. Jest to artykuł obowiązkowy dla każdego, kto chciałby, aby jego dywan zawsze lśnił.

Zanim wypierzesz dywan, wytrzep go!

Podstawowa kwestia, o której należy pamiętać przed wypraniem jakiegokolwiek dywanu, to jego dokładne odkurzenie. Gdy dywan zostanie dobrze odkurzony, to pranie wykładzin i dywanów przebiegnie znacznie sprawniej. Jeśli mamy taką możliwość, warto również zdecydować się na wytrzepanie dywanu. Gdy angażujemy swój czas oraz energię, to bardzo dobrym pomysłem jest jego wytrzepanie, ponieważ w ten sposób cała operacja przyniesie lepsze rezultaty, które docenią zarówno domownicy jak i goście przybywający do naszego mieszkania.
W trakcie trzepania dywanu możemy pozbyć się wszystkich niechcianych zabrudzeń, które nie rozpuszczają się w wodzie. W trakcie prania wykładzin i dywanów nie pozbędziemy się piasku, kurzu, pyłu, włosów, sierści oraz wielu innych, bardzo dokuczliwych zabrudzeń. Poniżej prezentujemy szereg najskuteczniejszych sposobów na pranie wykładzin i dywanów w warunkach domowych.

Pranie wykładzin i dywanów wodą – hit czy kit?

Bardzo wiele osób uważa, że pranie wykładzin i dywanów https://montazwykladzin24.pl/czyszczenie-i-konserwacja-wykladzin/ nie może być przeprowadzane w oparciu o wodę. Jest to mit. Bez żadnego problemu można prać wykładziny wodą. Co więcej, metoda ta jest niezwykle skuteczna. Przeważająca większość obecnie sprzedawanych dywanów całkiem dobrze znosi pranie wykładzin w wodzie. Mowa tutaj zarówno o zwyczajnych, syntetycznych dywanach jak i droższych, wełnianych. Gdy będziemy pamiętali o kilku istotnych zasadach, pranie wykładzin i dywanów w Krakowie z użyciem wody zawsze przebiegnie pomyślnie.
O wiele lepsze rezultaty daje pranie wodą, jednak trzeba zawsze być bardzo ostrożnym. Wełna jak wiadomo może być prana tylko i wyłącznie w letniej wodzie. Nie inaczej jest zatem z wełnianymi dywanami.

Pranie dywanu na sucho – jak to zrobić?

Najmniej kłopotliwym sposobem na pranie wykładzin i dywanów jest pranie na sucho. W tym celu korzysta się ze specjalnego proszku do czyszczenia dywanów. Są to specjalne środki do stosowania na sucho, które wykazują się bardzo dużą skutecznością. Jeżeli ktoś boi się, iż dywan zostanie przemoczony i pojawią się przez to na nim plamy, ta metoda będzie dla niego bardzo dobra.
Sposób użycia takiego suchego proszku do prania dywanów jest niezwykle łatwy. Należy w tym celu potrząsnąć workiem, aby napowietrzyć proszek, następnie otworzyć go i posypać nim nasz dywan. W opakowaniu znajdują się specjalne dziurki, przez które w równomierny sposób trzeba nanieść proszek na powierzchnię dywanu. Za pomocą szczotki proszek we włókna dywanu wcieramy i zostawiamy go na okres kilkudziesięciu minut. W tym czasie proszek ma działać. Producenci wskazują, że pod wpływem proszku cały brud znajdujący się na dywanie zamienia się w tak zwane kryształki. Oznacza to, że na koniec takiej operacji wystarczy dywan odkurzyć. Opakowanie suchego proszku do prania wykładzin i dywanów powinno wystarczyć nam na około 5-10 metrów kwadratowych dywanu w zależności od tego, jak mocno był on zabrudzony oraz jaka jest grubość włosa.
Uwaga: przed zakupem jakiegokolwiek suchego środka do prania wykładzin i dywanów, warto dokładnie zapoznać się z etykietą takiego produktu. W etykiecie znajduje się cały pakiet informacji odnośnie tego, na jakich dywanach może być stosowany dany produkt. W sytuacji, gdy w składzie będą znajdowały się wybielacze, wówczas nie powinno się go stosować na dywanach wełnianych, ponieważ doprowadzi to do ich zniszczenia.

Sucha piana jako sposób na pranie wykładzin i dywanów

Kolejna metoda czyszczenia dywanów na sucho to używanie tak zwanej “suchej piany”. Takie produkty można zakupić w formie gotowej do użycia bądź płynów, które trzeba rozcieńczyć w wodzie a następnie spienić. Taką pianę trzeba nanieść na powierzchnię konkretnego dywanu oraz rozprowadzić ją /wetrzeć przy użyciu wcześniej przygotowanej miękkiej szczotki. Po wykonaniu tej czynności należy pozostawić dywan do pełnego wyschnięcia. Piana ulegnie krystalizacji, dokładnie tak samo, jak w przypadku wcześniej opisanej metody. Warto pamiętać o tym, że przy korzystaniu z tej metody nie wolno chodzić po dywanie. W sytuacji, gdy dywan jest suchy, trzeba go powtórnie odkurzyć. Wtedy zostaną usunięte pozostałości tego preparatu razem z zabrudzeniami.
Metody prania na sucho są bardzo często stosowane, jednak mają swoje wady. Osoby, którym zależy na precyzyjności, z pewnością nie będą z niej zadowolone. Duża liczba osób narzeka także na to, iż część środków czyszczących po przeprowadzonej operacji pozostaje na wykładzinie.