Motoryzacja · 27 lipca 2022

Mini traktory

Mini traktory

Ostania aktualizacja 27 lipca 2022

Mini traktory to maszyny rolnicze, które mogą pomóc o każdej porze roku. Każdy mieszkaniec miasta, który posiada domek letni lub działkę uprawia pyszną, pożywną żywność dla własnej przyjemności lub sprzedaży. Oczywiście poradzi sobie z tym terenem w staromodny sposób bez sprzętu, używając grabi, łopaty lub innych podobnych narzędzi. Ale na dużych, kilkudziesięciu hektarach gruntów ornych znacznie lepiej jest używać maszyn rolniczych, takich jak małe traktory, dzięki którym wiele prac można wykonać szybciej.

Maszyny rolnicze – mikrociągnik

Doświadczeni właściciele gruntów, którzy używają mini traktorów przez cały rok, mieli czas, aby docenić zalety tej maszyny rolniczej. Pozwala sprawnie i wygodnie zagospodarować duże ilości ziemi, dając więcej wolnego czasu na odpoczynek i inne prace. Ogrzewanie jest ważnym czynnikiem, gdy ktoś decyduje się na zakup mini traktora z kabiną. Nie ma potrzeby ochrony kierowców ciągników lub rolników przed złą pogodą w letnim słońcu. Ale przy silnych mrozach staje się to bardzo ważne.

Oczywiste zalety tego narzędzia rolniczego:
  • Wyposażony w duże opony – ciągnik nie uszkodzi wierzchniej warstwy gleby i nie wpadnie w błoto ani bagna
  • Ponieważ ciągnik ma wiele wymiennych narzędzi, możesz wykonywać każdą pracę rolniczą
  • Dostępne są modele z odłączaną kabiną, a uniwersalne mocowania ułatwiają zmianę kabiny
  • Elektryczne ogrzewanie powietrza i okien w kabinie dla komfortu w każdej temperaturze zewnętrznej
  • Mini traktor z kabiną pracuje z prędkością do 25 km/h
  • Bardzo stabilny nawet w trudnym terenie.

Jakie wyposażenie jest przydatne do małych ciągników?

Obecnie na świecie dostępna jest szeroka gama miniciągników i akcesoriów do ciągników. Łatwo łączą się z wybraną maszyną rolniczą i rozłączają się w zależności od konkretnych potrzeb, pomagając w stworzeniu najlepszej opcji do pracy we właściwym czasie. W ten sposób przekształcając mini traktor w niestandardowy transformator. Zgrabiarki, haki, drwale, sadzarki do ziemniaków, kosiarki do trawy, ładowarki, pługi, przetrząsacze i wiele innych, maszyny mogą wykonać prawie każde niezbędne zadanie.

Choć formalnie przystawka uznawana jest za opcjonalną, w praktyce jest niezbędna i nie do przecenienia, bez której rolnicy nie wyobrażają sobie funkcji nowoczesnych maszyn rolniczych. Dzięki niemu możesz doskonale siać, sadzić, uprawiać ziemię, transportować swoje towary. Wszystko zależy od pragnień, potrzeb i wyobraźni.

Jakie maszyny rolnicze (akcesoria) można wyposażyć w mini traktor?

Ładowarki uniwersalne przeznaczone są do załadunku różnego rodzaju ładunków (śnieg, żwir, piasek, siano, słoma, kiszonka, obornik, nawozy mineralne itp.) do pojazdów, systemów mieszających i rozsiewaczy nawozów w celu wewnętrznego składowania podczas składowania zmechanizowanego. Służy również do transportu i układania bułek siana i słomy.

Mini traktory

Mini traktory

Ciągnione dwurzędowe brony talerzowe są przeznaczone do zasobooszczędnej uprawy gleby do głębokości 15 cm, zwalczania chwastów i cięcia resztek pożniwnych, utrzymania użytków zielonych i pastwisk oraz rozdrabniania, wyrównywania i zagęszczania gleby. Zgrabiarki nadają się do wszystkich rodzajów gleb, z wyjątkiem gleb kamienistych. Brony talerzowe czterobelkowe służą do przedsiewnej i fundamentowej uprawy gleby na głębokość od 5 do 15 cm, do podziału ugoru i użytków zielonych.

Pługi zawieszane nadają się do ogólnej uprawy zbożowej i przemysłowej, do głębokości 30 cm, na każdym rodzaju gleby bez kamieni i innych przeszkód. Pomaga poprawić przenikanie powietrza, wody i składników odżywczych do korzeni roślin. Pług obrotowy przeznaczony jest do orki gładkiej na wszystkich rodzajach gleb z wyjątkiem gleb kamienistych do głębokości 30 cm. Ten rodzaj maszyny rolniczej może wykonywać rolowanie wahadłowe przez lewy i prawy korpus obrotowy i może wykonywać płynną uprawę bez grzbietów i rowków łzawiących. Wyrównuje glebę, co zwiększa wydajność kombajnów i kosiarek.

Z drugiej strony rozdrabniacze resztek pożniwnych przekształcają resztki pożniwne, ściernisko i słomę w życiodajną warstwę, która miesza się dokładnie z górną warstwą gleby i bez wysiłku. Jesienią i zimą posiekane zielenie rozkładają się i tylko zwiększają żyzność gleby, co pozytywnie wpłynie na przyszłe plony.

Wały pierścieniowe przeznaczone są do rozbijania brył, rozbijania zaskorupień glebowych, wałowania gleby, zagęszczania powierzchni do głębokości 7 cm oraz spulchniania wierzchnich warstw gleby do głębokości 4 cm. Po walcowaniu przykryj powierzchnię pola ściółką, aby pomóc w utrzymaniu wilgoci. Wały pierścieniowe służą do zagęszczania gleby przed i po sadzeniu. Podczas prac przed sadzeniem walce wyrównują powierzchnię pola, rozbijając grudki i zagęszczając zbyt luźną glebę.

Kultywator natomiast jest oryginalnym urządzeniem ściągającym do spulchniania gleby i w zależności od warunków użytkowania i kompletu sprzętu może wykonywać jednocześnie do czterech operacji jednocześnie. Na przykład ta maszyna rolnicza może wycinać chwasty i tworzyć ściółkę.