Usługi / Uroda · 26 września 2019

Jak się pozbyć cellulitu?

Jak się pozbyć cellulitu?

Ostania aktualizacja 23 marca 2023

Jak się pozbyć cellulitu? Cellulit to prawdziwa zmora dla większości kobiet, która związana jest z nadmiarem estrogenów w organizmie. Dla mężczyzn całkowicie nieznana, dla kobiet to utrapienie, z którym walczymy na miliony różnych sposobów, a i tak trudno jest sobie z nim poradzić. Prawdą jest, że w większości dotyczy on kobiet puszystych, aczkolwiek nie jest to tego wyznacznik.

Wiele kobiet naprawdę bardzo szczupłych, również z cellulitem ma do czynienia. Niestety ciałem kobiety rządzą hormony, dlatego też i ten problem z nimi jest związany. Z jednej strony wpływa na estetykę i stanowi dla nas ogromne utrudnienie, z drugiej zaś strony wpływa również i na samo zdrowie, dlatego też nie powinniśmy go bagatelizować, ale starać się z nim walczyć. Usuwanie cellulitu to zabiegi, dzięki którym już po kilku powtórzeniach danej metody, można zauważyć znaczące różnice w kwestii wyglądu i jednocześnie też lepszego samopoczucia.

Czym tak naprawdę jest cellulit?

Jak się pozbyć cellulitu?

Jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit, zwany inaczej skórką pomarańczową, jest to zniekształcona tkanka tłuszczowa, która widzimy pod skórą w postaci zgrubień, które wyglądają mało estetycznie. Powodem jego występowania jest wpływ estrogenów i zaburzenia mikrokrążenia. Toksyny, które powinny być usunięte z organizmu, gromadzą się w tkance tłuszczowej i stąd też taki, a nie inny tego efekt. Tłuszcz zaczyna się zbijać w tak zwane grudki, bo następuje nacisk na tkankę łączną. Największe ilości cellulitu zauważyć można na pośladkach i na udach, jednak u wielu kobiet zauważalny jest także na brzuchu, jak również i na ramionach. Usuwanie cellulitu daje możliwość zmiany wyglądu u każdej kobiety. Trzeba jednak pamiętać o tym, że same zabiegi to jedno, a zdrowy tryb życia, jaki powinno się prowadzić, to rzecz kolejna, o jakiej wiele kobiet zapomina. Pragnąc mieć piękną, jędrną skórę bez cellulitu, trzeba więc zmienić dietę, postawić na aktywność fizyczną i w parze z tym zdecydować się na określone zabiegi usuwania tego właśnie okropnego dla kobiet cellulitu.

Naturalne sposoby usuwania cellulitu

Cellulit nie tworzy się na ciele w jeden dzień, nie wychodzi nagle z godziny na godzinę. Jest on wynikiem wielu lat zaniedbań, ale również i niewłaściwego działania hormonów. Jeśli chcemy się go pozbyć stawiając na usuwanie cellulitu poprzez różnorodne zabiegi, to w pierwszej kolejności powinniśmy postawić od zmiany trybu życia, a więc na pozbycie się przyczyny jego powstawania, a dopiero potem leczenia skutków. Rzeczą najważniejszą jest więc dieta. Istotne jest więc to, abyśmy postawili na dietę zdrową, pełnowartościową, bogatą w minerały i składniki odżywcze. Rezygnujemy z jedzenia przetworzonego, z fast foodów, z cukrów. Stawiamy na chude mięso, na ryby, na węglowodany złożone i zdrowe tłuszcze. Jeśli zmienimy dietę, już w stosunkowo szybkim czasie zauważymy zarówno spadek wagi, jak również i poprawę kondycji naszej skóry. Kolejną z rzeczy jest aktywność fizyczna. Oczywiście nie trzeba trenować każdego dnia i wyciskać z siebie siódme poty, ale jeśli postawimy na aktywny tryb życia, również zobaczymy po krótkim czasie, że efekty znacząco nas zadowolą. Te dwie rzeczy mogą całkowicie odmienić wygląd skóry. Dodając do tego picie minimum 2,5 litrów wody, pozytywny efekt gwarantowany.

Polecamy szczególnie:

Zabiegi usuwania cellulitu

Jeśli to nie pomoże i po dłuższym czasie nie widzimy znaczącej poprawy lub poprawa jest, ale nie taka jakiej byśmy się spodziewali, wówczas możemy postawić na usuwanie cellulitu za pomocą zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną. Jedną z ciekawych opcji do wyboru jest na pewno masaż limfatyczny. Za pomocą ostrej szczotki lub specjalnego masażera z wypustkami, wykonuje się specjalny masaż, który ma na celu poprawić funkcjonowanie skóry, tak, aby szybciej usunąć z organizmu toksyny i sprawić, by skóra stała się bardziej jędrna. W warunkach domowych można postawić na bańkę mydlaną, która również i w tej kwestii radzi sobie naprawdę fenomenalnie. Kolejnym zabiegiem jest mezoterapia igłowa, lipoliza iniekcyjna lub jonoforeza należące do zabiegów bardziej inwazyjnych lub na przykład mezoterapia bezigłowa, velashape lub endermologia, które są już zabiegami nieinwazyjnymi.

Podsumowanie

U każdej z nas problem ten sięga innego wymiaru, u każdej ma on inną wielkość. Dla jednych kobiet problemem jest mała ilość cellulitu, inne walczą z ogromną jego ilością na całym niemal ciele. Jeśli interesuje nas usuwanie cellulitu, to na pewno warto skorzystać z pomocy specjalisty, który przeprowadzi z nami wywiad, zobaczy jaki problem nas właśnie dotyczy i indywidualnie do naszych potrzeb zastosuje określone rozwiązanie, które pozwoli nam otrzymać to, na czym tylko nam zależy. Nie możemy jednak spodziewać się, że efekt będzie widoczny po jednym takim zabiegu. Należy w tej kwestii być bardzo cierpliwym i jeśli specjalista zbada nasz problem i zasugeruje, że konieczna jest seria czterech, sześciu lub dziesięciu zabiegów, by ten cellulit zwalczyć, to na to trzeba postawić, by móc być w pełni zadowolonym.

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl

Ten post dostępny jest także w języku: angielski francuski niemiecki włoski szwedzki duński