Marketing · 29 stycznia 2019

Banery reklamowe

Banery reklamowe

Ostania aktualizacja 11 października 2022

Banery reklamowe – reklama – czyli informacja, która działa na zasadzie perswazji, wdraża się w umysłu odbiorców i działa na ich podświadomość, jest jak wirus który atakuje człowieka od środka jej głównym celem jest zadziałanie na wyobraźnie odbiorcy i skłonienie go do zakupienia produktu lub usługi zaprezentowanej na banerze reklamowym, lub każdej innej formie zareklamowania produktu, a form reklamy jest naprawdę bardzo dużo tak samo jak sposobów jej reklamowania.

Reklama przybiera różną postać: rzetelną informacje o cechach produktu, spotykaną głównie w prasie specjalistycznej, może to też być wychwalanie produktu bez rzetelnej informacji merytorycznej o przedmiocie reklamy, często przypisuje się reklamie telewizyjnej taka właśnie formę.

Najciekawszym jednak sposobem reklamy są banery reklamowe, jest to bardzo szeroko pojęta forma. Banery które przecież spotykamy na co dzień, każdy z nas potężnie oddziałują na naszą podświadomość i w pewnym stopniu wpływają na nasze życie.

Banery reklamowe

Banery reklamowe

Wiele osób nawet nie jest świadomych że w trakcie jednego dnia ich mózgi przechodzą prawdziwe pranie, większość zapyta “w jaki sposób? nawet jeśli widzę jakiś baner na mieście nie przykładam do tego dużej wagi, mam to gdzieś” . Te osoby nawet nie są świadome w jak wielkim błędzie się znajdują. Osoby które są przekonane że reklamy na nich nie działają nie wiedzą jakie “triki” stosują największe korporacje. Wiele badań pokazało jak wielki wpływ na nasze umysły maja banery reklamowe a zwykli szarzy ludzie nawet po przejechaniu się po mieście i zobaczeniu tylu banerów. Ida do sklepu a w ich mózgach kształtuje się informacja który produkt kupić, zwykle zakupione rzeczy pochodzą właśnie z banerów które jak dużo ludzi mówi “nie działają na mnie”.

Mieszkając w Polsce nie mamy do czynienia z banerami w takim stopniu jak miasta takie jak Nowy Jork gdzie banery reklamowe dosłownie zalewają miasto i stają się ich wizytówką, i mimo to że mieszkańcy na co dzień spotykają się z tym multum informacji. nie przeszkadza im to. Banery wpisują się całą aglomeracje Nowego Jorku i dla wielu są tam ciekawą forma przekazania informacji.

Trzeba też wiedzieć że banerów reklamowych nie spotyka się tylko na zewnątrz. Są to też różnego typu banery internetowe, atakują nas one prawie z każdej strony w internecie: Wyskakują przy przeglądaniu stron czy nawet podczas oglądania filmów. Dużo ludzi powie nie jest to tak duży problem, reklamy w internecie zawsze można zablokować chociaż czy jest to prawda?

Istnieje wiele metod blokowania reklam w poszczególnych przeglądarkach internetowych. Jedne z nich są proste,  inne nie aż tak proste, a skuteczność wielu z nich jest delikatnie mówiąc dyskusyjna. Kilka przeglądarek pozwala nam na zablokowanie reklam ale nie wszystkie, w wielu też blokowanie nie jest takie łatwe, zwykle odbywa się to przez pobranie różnych programów.

Wracając do banerów reklamowych które są dla korporacji fantastyczną forma do reklamy a ich wszechstronność jest olbrzymia powstaje pytanie: Jak tworzona jest reklama która działa na podświadomość milionów ludzi? Banery reklamowe mają swoje wzory i zasady, których muszą przestrzegać żeby trafiły do przeciętnego człowieka.

Zobacz więcej:

Pierwszą zasadą jest prostota. Agresywne metody reklamy drażnią odbiorcę i wywołują w nim negatywne emocje dlatego większość banerów zrezygnowała z migających gifów i tęczy kolorów bo to przecież proste oraz czytelne zdjęcie przyciągają wzrok odbiorców.

Drugą zasadą jest odpowiednie umiejscowienie banerów, również tak samo ważny jest rozmiar banerów oraz ich treść, chodzi o kluczowe słowa które trafią do odbiorcy cały tekst musi być też spójny i poprawnie złożony. Podobnie działają banery reklamowe na otwartej przestrzeni oraz te zamieszczone w internecie. Mają one dużo wspólnych cech takich jak przejrzysty przekaz czy grafika miła dla oka.

Dużo ludzi zastanawia się gdzie wytwarza się banery które widzimy na co dzień, głównie w centrum miasta. mimo wszystko wytworzenie takiej reklamy nie jest łatwe wszystko zaczyna się w dużych biurach gdzie grupa ludzi pracuje nad wymyślenie projektu, później zamówienie kierowane jest do drukarni gdzie stworzony zostaje plakat, zależny od jego rozmiaru koszt waha się w różnych cenach, jednak większym kosztem jest zakupienie witryny na której dany plakat można zawiesić. Wielkie korporacje walczą o witryny w samym centrum miasta, jak wiadomo są to najbardziej oblegane, a co za tym idzie najdroższe rozwiązania. Jednak korporacja która zdobywa pozwolenie na zamieszczenie plakatu w samym centrum zdobywa tak naprawdę ogromny zysk. Banery reklamowe stały się nieodzownym elementem naszego życia. Pozostaje nam pogodzenie się ze stałym napływem zbędnych informacji do naszego mózgu lub walka z tym jak tylko się da. tylko pytanie: “czy tą walkę da się wygrać?”.

Ten post dostępny jest także w języku: angielski francuski niemiecki włoski szwedzki duński